Archive for 4 listopada 2019

W grupie  "Biedronek" 31 października – niespodzianka. Panie zorganizowały przedstawienie teatralne. Piękną bajkę pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" dzieci obejrzały z zaciekawieniem. W podzięce "aktorzy" otrzymali gromkie brawa.

Anna Szczerbin

29 października 2019 r. w  sali sześciolatków pojawił się wielki namiot budzący ogromne zdziwienie i zainteresowanie przedszkolaków. Wszystko to za sprawą naszego gościa – Pana Komety, który odwiedził naszą placówkę ze swoim mobilnym planetarium. Dzieci z  czterech najstarszych grup  : "Pszczółki", "Słoneczka", "Motylki" oraz "Robaczki"  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych podczas których Pan Kometa w specjalnym pokazie przybliżył dzieciom tajemnice otaczającego nas wszechświata. Przedszkolaki z bliska, aktywnie uczestnicząc w magicznej podróży kosmicznej, miały okazję dokładnie obejrzeć gwiazdy, gwiazdozbiory, planety, galaktyki, mgławice i wiele innych obiektów kosmosu. Niezwykła atmosfera spotkania inspirowała je do natychmiastowego dzielenia się towarzyszącymi emocjami i zachęcała do poznawania kosmosu oraz rozbudziła w nich zainteresowanie astronomią. Przełożyło się to na rozmowy, oglądanie albumów o kosmosie z biblioteki przedszkolnej oraz liczne prace plastyczne odzwierciedlające zarówno obserwowane obiekty, jak i własne wyobrażenia o tym ciągle zaskakującym nas miejscu. To było naprawdę KOSMICZNE wydarzenie.

Marzena Szymuś

listopad 2019